Blog > Komentarze do wpisu

ZACZYNAMY

Na początek wypada się przedstawić. Albo przynajmniej napisać kilka słów o sobie i o motywacji, która skłoniła mnie do założenia takiego właśnie bloga. No i oczywiście o tym, co na blogu będzie się pojawiać.

Od początku. Jako, że pochodzę z małej wioski na Lubelszczyźnie, gdzie dziś jeszcze zaopatrzenie sklepu ogranicza się do najpotrzebniejszych (a i to nie zawsze) produktów, od najmłodszych lat mogłem obserwować jak osoby z mojego otoczenia korzystały z otaczających je dobrodziejstw przyrody. Chcąc nie chcąc, patrzyłem, czasami się dziwiłem, czasami nie mogłem uwierzyć własnym oczom, a czasami znudzony odchodziłem do innych zajęć. Nauka jednak pozostała, pozostały wspomnienia: smaków, zapachów.. Obrazy arkadyjskiej i sielskiej wsi z czasów najmłodszych lat bardzo często przychodzą do głowy właśnie w chwili ponownego spotkania ze smakami i zapachami dzieciństwa.

Z upływam lat, przeczytanych książek, publikacji oraz rozmów i przemyśleń przyszła też świadomość zdrowego stylu życia i zdrowego sposobu odżywiania, który dla mnie kojarzy się przede wszystkim ze spożywaniem potraw zrobionych z naturalnych składników. Ach, jak ja się cieszę, że będąc małym brzdącem mogłem korzystać do woli z takiego pożywienia! Warzywa z ogrodu, owoce z sadu i lasu, mięso z zagrody lub kurnika, chleb z mąki zrobionej ze zboża rosnącego na polu za domem, a nabiał od krowy stojącej w oborze. Tak cenione dziś produkty miałem na wciągnięcie ręki. Dziś, mieszkając w wielkim mieście i chcąc skorzystać z podobnych delikatesów trzeba wydać mnóstwo pieniędzy w sklepach EKO lub na bazarach. Można też oczywiście poświęcić trochę czasu, wykrzesać z siebie chęci i samemu postarać się o odpowiednie składniki do naszego zdrowego i smacznego menu. O tym właśnie będzie ten blog. 

Chciałbym podzielić się z innymi ludźmi moją wiedzą i doświadczeniami w zakresie gotowania i przygotowywania przetworów z naturalnych składników zebranych samodzielnie lub kupionych od małych producentów. Nie jestem oczywiście ekspertem, sam ciągle się uczę, zbieram informacje, obserwuję, pytam i próbuję. Mam jednak nadzieje, że moje doświadczenia i przemyślenia przydadzą się innym i zainspirują do zdrowych i smacznych zmian w jadłospisie i kuchni.

Na blogu można będzie znaleźć przepisy, które wprowadzam w życie wraz z moją Drugą Połówką, kulinarne wspomnienia (i aktualności) ze stron rodzinnych oraz wszelkie inspiracje podpowiedziane przez znajomych, którzy na gotowaniu znają się wybornie.

Będą też zdjęcia. Obrazy często lepiej trafiają do świadomości niż tekst pisany. Ale też bardziej inspirują. Poza tym przyroda jest tak piękna, ze na prawdę trudno się powstrzymać przed fotografowaniem jej. Żeby móc znów kiedyś powrócić do tych obrazków zatrzymanych chwil.

sobota, 15 czerwca 2013, marcelinasebastian

Polecane wpisy